گیاهان دارویی دُرگیاه
سه‌شنبه , ژوئن 30 2020
خانه / گشنیز نهاوند / قیمت گشنیز سال 97 و 98 در نهاوند و بازار تهران

قیمت گشنیز سال 97 و 98 در نهاوند و بازار تهران

قیمت گشنیز سال 97 و 98 در نهاوند و بازار تهران علیرغم اینکه بر یکدیگر اثرگذار بوده اند اما به دلیل ماهیت هر منطقه، از یکدیگر متفاوت و متمایز بوده و دارای اعداد یکسانی نبوده اند. در ایامی که پشت سر گذاشته شد نرخ گیاه گشنیز از 9500 تومان گذشت. دو محل مذکور را می توان از حیث قیمت فروش گشنیز برای خریداران پر اهمیت دانست.

چگونگی خرید گشنیز به صورت مستقیم از نهاوند

با وجود امکان خرید از عرصه تولید محصولات برای اهالی سراسر کشور، بسیاری این روش خرید را به جهت مطلوبیتهای آن بر میگزینند. بسیاری محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی را به آسانی می توان با قیمتی ارزان که یک امتیاز برای خریدارها محسوب می شود، از محور تولید تهیه کرد.
گشنیز هم اینطور است. چگونگی خرید گشنیز به صورت مستقیم از نهاوند که در غرب کشور واقع است و تولیدکننده هزاران تن از محصول می باشد، بسیار در دسترس است. ارسال با روش های معمول با توجه به حجم مورد نظر مشتریان صورت گرفته و بار در کمترین زمان ممکن تحویل خریدار آن می شود.
عمده گشنیز ایران که بیش از 90 درصد است، در استان های زیر تولید می گردد:

  • همدان (حدود 70 درصد)
  • کرمانشاه (حدود 20 درصد)

الباقی هم که دارای حجم اندکی نسبت به قطب تولید آن می باشد، در مناطق ذیل تولید می گردند:

  • خوزستان
  • لرستان
  • فارس
  • آذربایجان شرقی

قیمت گشنیز سال 97

فروش گشنیز با ارزان ترین قیمت از موضع تولید

در مورد چرایی انتخاب جایگاه کشت و تولید گیاهان دارویی توسط خریداران در مقالات پیشین بحث شد. در این خصوص به مواردی که سبب اشتیاق خریدارها می شود، اشاره گردید. که چگونه عاملی مانند سود ریالی مناسبتر و اطمینان از کالا و اصالت آن، توانسته جمع کثیری از فعالان را به تأمین گشنیز از سرچشمه آن سوق دهد.
فروش گشنیز با ارزان ترین قیمت از موضعی که تولید و روانه بازارها می گردد، یک رویه ای است که بسیاری طبق آن نسبت به تأمین اقدام می کنند. و استمرار آن نیز نشان از رضایت آنان دارد.

قیمت گشنیز سال 97

بررسی قیمت گشنیز سال 97 و 98

اغلب، قیمت محصولات در دو سال متوالی، یکسان نیستند. چه بسا تفاوت چشمگیر نیز داشته باشند. که تجربه این موضوع در سالهای 96 و 97 بوده است. سال 98 نیز مستثنی نبوده و می تواند شرایطی دیگر را رقم بزند.
در کل، بررسی دقیق قیمت گشنیز سال 97 و 98، تحلیل ابعاد زیادی را میطلبد. نقش پر رنگ چند و چونی میزان تولید، یکی از موارد موثر است. قیمت خرید و فروش عمده گشنیز در سال قبل در بازارهای سراسر کشور شرایط یکسانی داشت. البته افزایش قیمتی که اتفاق افتاد، نقطه مشترک بین تمام مکانها بود.
اگر به حدود 1/5 سال قبل برگردیم با رقم 4500 تومانی تخم گشنیز نوع توپی درجه یک مواجه می شویم. در سرآغاز تابستان سال قبل روند ریالی بازار این گیاه صعودی شد. در واقع در کمتر از 5 ماه عدد ذکر شده حدود سه برابر رشد نمود و در مقطعی از پاییز آن سال به بیش از 13000 تومان هم رسید.
سال 98 دارای افزایش تولید نسبت به سال 97 بوده است. اما نه حجم تولیدی همانند سال 96. نرخ میانگین انواع گشنیز در 6 ماهه اول 98 بیش از 11500 تومان را نشان می دهد.

ارقام مربوط به سالهای مذکور

آغاز سال 97 با ادامه روند کاهشی سال 96 همراه بود. که هر کیلو گشنیز نوع توپی دارای رقمی میانگین 4000 تومان بود و عرضه می گشت. اما این روال با آغاز تابستان به طور کلی دگرگون شد و در عرض چند هفته رقم مذکور بیش از 2 برابر و به 9000 تومان رسید.
این مسیر قیمتی طوری ادامه یافت که میانه پاییز 97 را می توان اوج بهای این گیاه دانست که ارقام ذکر شده از عدد 12000 تومان هم گذشت.
روند رو به بالای ذکر شده وارد سال 98 شد و تا میانه اردیبهشت هم ادامه یافت. اما تیر ماه 98 زمانی بود که همزمان با اولین روزهای ورود محصول تازه به بازار، افت قیمتی موجب شد تا به ترتیب نوع لپه ای و توپی با ارقام میانگین 8500 و 10000 تومان هم عرضه گردند.

قیمت گشنیز سال 97

قیمت گشنیز در نهاوند و استان همدان

روند صعودی بهای تخم گشنیز، در سال قبل، از روزهای پیش از برداشت آغاز گردید. که تا انتهای سال نیز مستمر بود. پیش بینی های متعددی برای وضعیت قیمتی آتی وجود دارد. قیمت گشنیز در نهاوند و استان همدان را فعالان بازار به طور دائم پیگیر هستند تا از نرخ محل تولید مطلع باشند.
فروش گشنیز توپی و لپه ای درجه یک توسط مرکز دُرگیاه به سراسر کشور انجام می شود. تولید کننده بیش از 70 درصد گشنیز کشور خطه مذکور است. به عبارتی مرکز خرید گشنیز ایران نیز این ناحیه میباشد.
گیاه دارویی گشنیز در این دیار به صورت عمده عرضه می گردد.
خاستگاه های اصلی این گیاه عبارت بوده اند از:

  • جنوب قاره اروپا
  • آسیای صغیر
  • جنوب شوروی سابق

 قیمت گشنیز سال 97  قیمت گشنیز سال 97

نرخ گشنیز توپی در بازار شیراز، اصفهان و تهران

کمی آشنایی با بازارهای گیاهان دارویی در شهرهای نامبرده کافی است تا جایگاه گشنیز را در این نقاط بشناسیم. نرخ گشنیز توپی نیز به تأثیر از چگونگی بهای گشنیز خرمنی در ناحیه تولید تغییر می نماید.
در بازار تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد، زاهدان، اهواز، بندرعباس، یزد و دیگر نواحی در ماه های گذشته هر کیلو از این محصول پرخاصیت دارای قیمتی افزون بر 13000 تومان بوده است.
مصرف این گیاه معطر در برخی شهرها چندین برابر بیشتر از دیگر نقاط کشور می باشد. عطر و طعم خاص و دلپذیر را می توان یکی از ویژگی های تخم گشنیز دانست که مورد توجه بسیاری از مردمان است.

قیمت گشنیز سال 97

بهای گشنیز در پاکستان و اهمیت آن

از چه جهت بسیاری به دنبال بهای گشنیز در پاکستان هستند؟ قیمت این گیاه چه اهمیتی برای فعالان و تجار ایرانی و پاکستانی دارد؟ کشورهای وارد کننده تخم گشنیز ایرانی در منطقه و همسایگان کدامند؟
کشور پاکستان در منطقه به همراه کشورهایی چون هند، از تولید کنندگان و مصرف کنندگان مطرح این گیاه دارویی هستند. اما مرغوبیت تخم گشنیز ایران کاملا متمایز از محصول نقاط ذکر شده می باشد.
پاکستان حجم انبوهی از گشنیز ایران را در طی سال خریداری می کند. البته این کشور از هندوستان نیز این گیاه را تهیه می نماید.
به دلیل تبادلاتی که به آن اشاره گردید، قیمت گشنیز در پاکستان برای فعالان این حوزه در منطقه مهم است. البته پاکستان یکی از وارد کنندگان گشنیز از کشورمان می باشد. می بایست کشورهای عربی و برخی دیگر از کشورها هم به آن ها افزود.

قیمت گشنیز سال 97

وضعیت ریالی گشنیز خشک در اقسام مختلف

اقسام تخم گشنیز توپی و لپه ای خشک که به آن ها سالم و شکسته نیز گفته می شود توسط این مجموعه به همه مراکز و نواحی توزیع گردیده و ارسال می شود.
در حال حاضر هرکیلو گشنیز شکسته دارای قیمتی افزون بر 10500 تومان و نوع توپی گشنیز هم بالغ بر 12500 تومان می باشد. احتمال تغییر قیمت ها باعث می شود تا برای اطلاع یافتن از نرخ روز نیاز به استعلام قیمت باشد. از طریق راه های ارتباطی پاسخگوی شما گرامیان هستیم.

قیمت گشنیز سال 97

فروش گشنیز نهاوند به تولید کنندگان ادویه

قابلیتهای گسترده ای در این دانه های معطر و خوش طعم قرار گرفته است. دارویی بسیار کاربردی برای درمان و بهبود بیماری ها، تنها بخشی از ویژگی هایی است که برای تخم گشنیز برشمرده اند.
اما به غیر از مصارفی که مستقیما با هدف منتفع شدن از فواید دارویی و درمانی استفاده می شود، فروش گشنیز نهاوند به تولید کنندگان ادویه را می توان یکی از مهمترین بخشهای داد و ستد آن دانست.
تخم گشنیز را در نقاط مختلفی از جهان می توان به عنوان یکی از ادویه های پر طرفدار و همچنین پر مصرف مشاهده نمود. که به تنهایی یا در کنار دیگر طعم دهنده ها و ادویه ها تشکیل یک نوع ماده غذایی پر طرفدار را داده اند.
در داخل کشورمان هم کم نیستند مراکزی که گشنیز را خریداری می نمایند تا با آسیاب کردن یا نیم آسیاب کردن آن در راستای ادویه جات استفاده کنند.

قیمت گشنیز سال 97

جهت مشاوره یا خرید محصولات با ما در ارتباط باشید:
مدیریت فروش: محمد سلیمی
شماره های تماس:
شماره موبایل: 09102126803
شماره تلفن ثابت: 02133478516
پست الکترونیکی: info@dorgiah.com

مطلب پیشنهادی

قیمت تخم گشنیز عمده

قیمت تخم گشنیز عمده در نهاوند

قیمت تخم گشنیز عمده در نهاوند دارای پایین ترین نرخ در کشور می باشد. مسأله …

گیاهان دارویی دُرگیاه